GRYPA
Dodane przez bestqueen dnia Luty 20 2018 19:29:01

Wznawiam temat, ponieważ znowu wzrosła tzw. zachorowalność...
Co to jest?
Grypa jest zakaźną chorobą wirusową układu oddechowego, szybko rozprzestrzeniającą się i powodującą epidemie. Może mieć łagodny przebieg, ale powikłania spowodowane wtórnym zakażeniem bakteryjnym są czasami bardzo poważne, w niektórych wypadkach nawet śmiertelne.

Objawy:
- bóle mięśni, dreszcze, bóle głowy;
- gorączka (czasami osiągająca 40'C);
- ból gardła, suchy kaszel, katar;
- ból w klatce piersiowej przy kaszlu;
- zmęczenie, ogólne osłabienie.

Co należy robić?
Rozszerzona zawartość newsa
- przede wszystkim skonsultować sie z lekarzem;
- dużo pić, głównie wodę, soki owocowe i odwary warzywne;
- zostać w domu i leżeć w łóżku;
- spróbować zastosować zioła;

Czy wiesz, że...
Na grypę najskuteczniejsza jest jeżówka purpurowa, która pochodzi z centralnej części Stanów Zjednoczonych i jest jedną z najbardziej skutecznych roślin leczniczych. Ma ona właściwości pobudzające układ odpornościowy, a napar z niej zapobiega przeziębieniom i grypie. Potwierdzono, że stosowanie mieszanki z korzenia jeżówki, korzenia indygowca oraz wyciągu z tui istotnie zmniejsza ryzyko rozwoju zakażeń jesienno - zimowych i łagodzi objawy grypy, nieżytu nosa i zapalenia oskrzeli.
Można jeszcze zastosować doustnie na kaszel: goździki (2 sztuki), trochę cynamonu, gałązka tymianku lub cząbru - gotować przez 3 min., pozostawić pod pod przykryciem na 15 min. Dodać sok wyciśnięty z połowy cytryny i odrobinę miodu; pić 3-4 filiżanki dziennie, ale nie bezpośrednio przed snem.
Natomiast zewnętrznie: olejek eukaliptusowy - 10 ml dorośli, 5 ml dzieci. Nacierać klatkę piersiową i stopy przez dwa dni; zapobiegawczo, w wypadku panującej wokół epidemii - nacierać nadgarstki kilkoma kroplami olejku 2-3 razy dziennie.
Dobre rezultaty przynosi picie herbaty z majranku.

Opracowano na podstawie książki: "Lecznicze dary natury"; Reader's Digest; W-wa 2005;
ŻYCZĘ WSZYSTKIM DUŻO ZDROWIA!