26 MAJA - DZIEŃ MATKI
Dodane przez bestqueen dnia Maj 25 2016 18:47:28

Dzień Matki to najcieplejsze ze świąt w całym roku. Matka maleńkiego dziecka wzbudza podobne wzruszenie, jak matka staruszka, której dzieci już dorosły. Od dziecka uczymy się szacunku do naszych matek, a miłość, która nas z nimi łączy, to jeden z najpiękniejszych prezentów, jakimi obdarzyła nas natura.

Dzień Matki to szczególny dzień dla naszych wspaniałych mam. Zakup w tym dniu bukietu tulipanów czy róż to nasz obowiązek. Warto jednak na Dzień Matki zadbać aby nasze mamy poczuły się szczególnie i oprócz kwiatów przemyśleć czy nie przygotować naszym mamom czegoś od siebie. Niekoniecznie chodzi o drogi i wyszukany prezent dla swojej mamy. Mamy na pewno się dużo bardziej ucieszą, jeżeli podarujemy im oprócz kwiatów coś co stworzyliśmy sami. Może to być laurka, wiersz, czy wspólne zdjęcie oprawione w ładną ramkę. Kwiaty na dzień matki sprawią jej radość, a dodatkowy podarek pozwoli poczuć prawdziwą miłość i wdzięczność za trud jaki nasze mamy wkładały w nasze wychowanie i życie.

Rozszerzona zawartość newsa
Dzień Matki obchodzony jest obecnie w 40 krajach na świecie. Termin obchodów jest bardzo różny – od drugiej niedzieli lutego – tak świętują Dzień Matki Norwegowie, do 22 grudnia – to Dzień Matki w Indonezji. Jednak najwięcej państw oficjalny Dzień Matki obchodzi w maju – jest chyba jakaś magia tego miesiąca, którą można dostrzec nie tylko w Europie. Najczęściej święto to pojawia się w niedzielę danego miesiąca, natomiast my Polacy świętujemy Dzień Matki, jako jedyni 26 maja. Najwięcej państw obchodzi Dzień Matki w drugą niedzielę maja i są to kraje rozrzucone po całym globie: USA, Australia, Kuba, Hongkong, Indie, Filipiny czy też Peru.