ŚWIĘTO BABĆ I DZIADKÓW
Dodane przez bestqueen dnia Styczeń 17 2016 18:48:02Każdego roku w Polsce, dni 21 i 22 stycznia poświęcone są wszystkim babciom i dziadkom. W tych dniach, to właśnie oni stają się bohaterami wszystkich dzieci.

Święta te pojawiły się w polskich kalendarzach ponad trzydzieści lat temu, trudno jednak określić dokładną datę i przyczynę ich powstania.

Rozszerzona zawartość newsa

Prawie każdy z nas kojarzy swoją babcię z chwilami pełnymi bezpieczeństwa, ciepła i radości, z chwilami pełnymi bajek i drobnych prezentów oraz
smacznymi obiadami. Być może dlatego, babcie często są tymi, które rozpuszczają swoje
wnuczęta, ale przecież głównie dlatego są tak bardzo przez nie kochane.

W Polsce święta te obchodzone są głownie w przedszkolach i szkołach podstawowych.
Podczas uroczystych akademii, dzieci prezentują przygotowane wcześniej unikatowe
programy pełne: wierszyków, piosenek, inscenizacji a także uśmiechów, wyrazów miłości i wdzięczności. Nierozłączną tradycją stało się obdarowywanie dziadków i babć własnoręcznie wykonanymi prezentami, wśród których nie może zabraknąć laurki z życzeniami i kwiatów.

Babcie i dziadkowie doczekali się swojego święta nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach na całym świecie. Mimo iż święta te posiadają różne nazwy i odmienną genezę, to jednak wszystkie mają jeden wspólny cel - upamiętnić i uczcić każdą babcię i każdego dziadka.